Septembeard 2015

10521328_943123009094227_6271106785430147958_n

Każdy brodacz wie, że w ciągu roku najważniejsze są dwa miesiące. Jednym jest wrzesień, a drugim listopad. Oba te miesiące to bardzo ważny okres bo bezpośrednio związany z naszą męskością. Czym więc jest Septembeard?

Wrzesień jest dla mnie ważnym miesiącem z trzech powodów: urodziłem się w nim, posiadam brodę oraz jestem mężczyzną i chce dbać o swoje zdrowie. Wszystko to wiąże się bezpośrednio z akcją Septembeard.

Septembeard, czyli połączenie słów September (wrzesień) oraz beard (broda), to nieprzypadkowa kombinacja. Jest to bowiem miesiąc, w którym dużo mówi się o raku prostaty – problemie, który każdy mężczyzna może napotkać w swoim życiu. Dlatego w tym miesiącu zwiększa się świadomość ludzi, a w szczególności mężczyzn (bo to ich głównie dotyczy ta choroba), jak ważne jest dbanie o siebie i samoświadomość. I tak jak to bywa w przypadku akcji Movember, która odbywa się w listopadzie, mężczyźni na znak męskiej solidarności i podniesienia świadomości na ten problem, zapuszczają brody. Zapuszczają brody od pierwszego dnia miesiąca do jego końca. Zapuszczać brodę można samemu lub w grupie znajomych. Dla pasywnych (jeśli można to tak nazwać) jest po prostu nie golenie się w tym miesiącu i „duchowe” wspieranie akcji. Alternatywą jest aktywne uczestniczenie w całym przedsięwzięciu, czyli zapuszczanie brody w miesiącu wrześniu, zrobienie sobie zdjęcia (może być z brodatymi kolegami) i umieszczenie go na stronie http://www.septembeard.org. Potem trzeba jeszcze poprosić znajomych, rodzinę oraz innych ludzi o „zasponsorowanie” naszej brody. Kto zbierze najwięcej pieniędzy ten wygrywa i zostaje królem miesiąca. Pieniądze uzyskane w ten sposób przekazuje się organizacjom zdrowotnym i badawczym, które walczą z rakiem prostaty oraz ciężko pracują nad badaniami w celu wyeliminowania tego ustrojstwa z naszego życia. Można oczywiście też po prostu przekazać datek bez większych problemów i zabawy w zapuszczanie brody. Niemniej jednak akcja jest warta świeczki bo przecież chodzi o nasze zdrowie drodzy brodacze. Jeśli chcecie pomóc klikajcie DONATE na stronie www.septembeard.org i zapuszczajcie brody w miesiącu wrześniu ! I w ogóle je zapuszczajcie 🙂

Reklamy

Jedna myśl na temat “Septembeard 2015

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: